Hakkımızda


Stüdyomuzu tasarlarken yerlerin ahşap olmasından ziyade güneş alan ve bahçeli zemin katda ve resmi yönetmeliklere uygun acil çıkış kapısının olabileceği bir stüdyo seçmeye özen gösterdik.Aletli yapılacak her türlü egzersiz de misafirlerimizin gözüne gelecek ışık hüzmesinin göz almaması için uygun lümenlerde ve softluklarda lamba arayışlarımız dahil rahatlık ve ev sıcaklığı hissi  uyandırılması adına sizler için özenle ve işinde profesyonel kişilerce sadelik çerçevesinde uygulamalarda hayata geçirilmiştir.Mevcut bazı salonlarda gördüğümüz üzere sıkışıklık olmaması ve kendinize ayırdığınız en önemli vaktin size özel geçmesini sağlamak adına  ferah bir stüdyo olmasına gayret ettik. bay , bayan duş ve soyunma odalarımız ayrı olup sizilere ev sıcaklığı hissi uyandırılması amacıyla tasarlanmıştır.Eğitmenlerimiz Türkiye cimnastik federasyonu onaylı sertifikaya sahip ve polestar eğitim belgeli olup profesyonel anlamda kendilerini pilates dalında geliştirmiş kişilerdir.

Pilates Nedir ?

Pilates;uygulama teknikleri açısından vücudun daralması ve sıkılaşmasını sağlarken kas oranınıda artırmaktadır.Pilates ile vücudun tamamiyle değişime uğraması kesinlikle pilatesin vücut temel hareketlerine bağlılığı ile ortaya çıkmaktadır. Metobolizma hızı kas kazanımı ve cardio egzersizleriyle artabilir. Doğru ve dengeli beslenmek Pilates'in tamamlayıcısıdır.unutulmaması ve atlanmaması gereken yer ise Hatalı Pilates kasları kısaltabilir. Pilates boy uzatmaz, duruşunuzu düzeltir. Vücudunuzdaki yağlar kasa dönüşmez.

Doğru uygulatılmayan Pilates ile sakatlanmak mümkündür.

Pilates Bir Kuvvet Egzersiz Sistemidir

Derin karın ve omurilik kaslarına odaklanmış, non-impact bir egzersiz sistemidir. Bel kısmını korurken karın adalelerini uzatıp-geliştiren, büyük kas kütlesi yerine estetik, esnek ve uzun süre gücünü koruyan kaslar oluşturan bir egzersiz sistemidir. Hafif bir başlangıç egzersizi olduğu gibi yoğun tüm vücut çalışma şekli olarakta adapte edilebilir. Yaralanma riski maksimum ölçüde azalır. Pilates, Mükemmel Bir Rehabilitasyon Aracıdır.

Rehabilitasyon, Fizik - Tedavi sonrasında ve diğer çeşitli rahatsızlık sırasında (Bel - Boyun fıtığı, kifoz, skolyoz, eklem problemleri vb.) size özel pilates ders programlaması ile yapılmaktadır. Fizik tedavi için bir referans kaynağıdır. Pilates tüm kas sisteminin yeniden programlanmasını öğrettiğinden, gerektiği kadar yumuşak ve basit yapılabilir. Pilates, bir sakatlık nedeniyle vücudun hizasını yitiren bölgelerinin kuvvetini, stabilitesini, dengesini ve simetrisini geri kazandırır.

Pilates ancak ve ancak kişiye özel bazı çalışma metodları çerçevesinde kişi ihtiyaçları doğrultusunda donanımlı,doğru bilgilere haiz eğitmen, sertifikalı eğitmen ile gerçekleştirilmelidir.Pilates ‘in kurucusu Joseph PILATES  tarafından geliştirilen fizik tedavi aletleri ve egzersiz hareketleri günümüz pilates egzersizlerinin temelini oluşturmakla beraber pilates ekipman ve donanımlarıyla tamamlanmayan hiçbir çalışmanın tam anlamıyla gayesine ulaşamayacağı bilincini taşımak oldukça önemlidir.

Bu nedenle felsefemiz pilatesin temeli olan bedenin ve ruhun dinginliğini sağlayıp aynı anda mutlu edebilme ilkesiyle doğru teknikle,teknik ekipmanla,güncel ve onaylanmış hareketler ile Joseph PILATES’in de deyimiyle fiziksel anlamda  uygunluk mutluluğun ilk adımıdır sözü bizi ve yaptığımız işi temsil eder nitelikte.